Kocbekova cesta 21
3342 Gornji Grad
Zdravje v vrtcu
Program Zdravje v vrtcu deluje od leta 2006. Zdrav začetek življenja in skrb za zdravje otrok uvrščamo med temeljne zdravstvene cilje. Program je usmerjen v promocijo zdravega načina življenja in spodbuja k izvajanju dejavnosti, ki ohranjajo in krepijo zdravje v vrtčevskem okolju in lokalni skupnosti. Vključuje celosten pristop in strmi h kontinuiranemu izvajanju dejavnosti, ki dokazano prispevajo k doseganju boljših rezultatov. Namen programa je, da vključeni vrtci spodbujajo, omogočajo in krepijo zdravje vseh, ki vstopajo v njihovo okolje na različnih področjih – telesnem, duševnem, socialnem in okoljskem zdravju, ter skušajo vplivati na vedenje posameznikov.
V vrtcu Gorji Grad in Bočna skozi celo leto izvajamo aktivnosti v okviru projekta Zdravje v vrtcu. Skrbimo za dobro fizično in psihično počutje, veliko časa preživimo v naravi ter aktivnosti in dejavnosti izvajamo v gozdu. S pomočjo pesmi, z raznimi slikanicami ob umivalnikih ter AV sredstvi pripomoremo k večjemu ozaveščanju otrok o pomembnosti umivanja rok ter pravilni higieni kašlja. Spoznali smo tudi pravilen način umivanja zob, katerega nam je predstavila zobna asistentka. Skozi celo leto skrbimo tudi za zdravo prehrano v vrtcu, izdelujemo prehranske piramide ter vsak dan naše krožnike bogatimo z sadjem in zelenjavo. Letos je v naš vrtec prišla na obisk tudi dietetičarka, ki nas je ozavestila o zdravi prehrani ter s pomočjo zabavne igre otrokom le-to tudi predstavila. Za naše dobro počutje je
pomemben tudi kvaliteten spanec ter veliko gibanja. Skozi dejavnosti vsakodnevno izvajamo veliko različnih oblik gibanja in s tem skozi igro skrbimo za naše dobro počutje. Vsakodnevno v vrtcu razkužujemo delovne površine, igrače ter skrbimo za čistočo in higieno. S tem, ko pogosto zračimo, strokovne delavke skrbimo za kvaliteto zraka v naših igralnicah. V toplejših mesecih v letu pa otroke učimo varnega ravnanja s soncem. Življenje in delo organiziramo tako, da se izognemo močnejšim sončnim žarkom.
Koordinatorka projekta:
Ines Terbovšek, vzgojiteljica – pom. vzgojiteljice